ams-OSRAM USA INC. Việt Nam | ams-OSRAM USA INC. LO M67K-J2L1-24-0-2-R18-Z
LO M67K-J2L1-24-0-2-R18-Z
Thương hiệu
ams-OSRAM USA INC.
Tên sản phẩm
LED ORANGE CLEAR SMD
Model nhà sản xuất
LO M67K-J2L1-24-0-2-R18-Z
Mô tả ngắn sản phẩm
Orange 606nm LED Indication - Discrete 1.8V 2-SMD, J-Lead
Tài liệu kỹ thuật
https://dammedia.osram.info/media/resource/hires/osram-dam-2493885/LO%20M67K.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu ams-OSRAM USA INC.
Dòng sản phẩm Mini TOPLED®
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Color Orange
Configuration Standard
Lens Color Colorless
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 9.8mcd
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V
Current - Test 2mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant 606nm
Wavelength - Peak 610nm
Features -
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 2.00mm L x 1.40mm W
Height (Max) 1.40mm